Проект Школяр-програміст

Проект розпочався в 2015 році з метою професійної підготовки учнів 10-11 класів інформаційно-технологічного профілю до рівня Java-програмістів, сертифікованих корпорацією Oracle. Попередніми кроками було затвердження в МОН України спеціальної навчальної програми, яку було адаптовано до вимог корпоративних сертифікаційних іспитів, та інтенсивне навчання за затвердженою програмою шкільних вчителів інформатики кількох областей України – Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Одеської та міста Києва.

В партнерстві із проектом “Дніпро ІТ-школа” результатами навчання стало отримання від корпорації Oracle вісьмох сертифікатів Java-програмістів старшокласниками Дніпра, Дрогобича, Івано-Франківська, Кропивницького та Одеси. Відбулись дві непересічні події: відкрита презентація Android-проектів, розроблених старшокласниками, та командний Java-хакатон з розробки алгоритмів та програмного забезпечення для аналізу даних БПЛА. Щоліта підготовлені школярі продовжували навчання та починали розробку Java- та Android-проектів у літньому ІТ-таборі у високогірних Карпатах на Верховинщині.

Надалі проект розвивається додатково ще по двох напрямках.

Першим з них є впровадження у вітчизняних університетах моделі ранньої дуальної освіти, що дозволить підготовленим школярам отримувати вищу освіту паралельно із стажуванням та роботою в ІТ-компаніях вже з першого семестру навчання у ВНЗ.

Другий напрям пов’язаний із використанням сучасних дистанційних технологій для розширення доступу школярів до професійної ІТ-освіти.

24.09.2015