Проект Школяр-програміст

Зміст проекту

Відкриття з вересня 2015 року в 10-11 класах загальноосвітніх шкіл спеціалізованих класів із поглибленим вивченням програмування. Випускники спеціалізованих класів отримають знання та навички, що відповідають початковому рівню професійного Java-розробника програмного забезпечення для операційної системи Google Android. Рівень знань випускників може підтверджуватись міжнародними корпоративними сертифікатами.   (Links to breefings, articles).

Етапність навчання

Після 10-го класу учень набуває знань, достатніх для отримання сертифікату “Oracle Certified Associate, Java SE8 Programmer“. Після 3-х семестрів навчання учень починає проектувати мобільні Android-додатки. В результаті навчання після 11-го класу учень, по-перше, отримує професійні навички індивідуальної та командної роботи над 2-3 Androidпроектами, в тому числі з метою розміщення на публічному Інтернет-ресурсі Google Play, по-друге, набуває знань, достатніх для отримання сертифікату “Oracle Certified Professional, Java SE8 Programmer“.     (Links to Oracle certification)

Приблизні терміни формування професійних навичок учня у розробці програмного забезпечення мовою Java:

10-й клас:

Листопад – розкладання масиву цілих чисел на два масиви — з додатніх та від’ємних чисел (в консольному режимі).

Січень – виведення календаря поточного місяця (в консольному режимі).

Квітень – обмін текстовими та числовими даними між Java-програмою і файловою системою (в консольному режимі).

Червень – використання засобів JavaFX для роботи в графічному режимі із базовими віджетами: кнопками, текстовими полями, випадаючими списками.

11-й клас (всі програми в графічному режимі):

Листопад – розкладання текстових даних на лексеми, пошук лексем в тексті.

Січень – робота на Android із базовими віджетами та системою навігації між вікнами.

Червень – виконання командних проектів на Android із використанням засобів збирання проектів та контролю версій Maven та Git.

База проекту

Основою проекту є досвід у підготовці сертифікованих Java-програмістів, в тому числі серед юнаків шкільного віку, а також практика розміщення розроблених ними мобільних додатків на Інтернет-ресурсах Google Play та Apple Store.

Підготовка до реалізації проекту

  1. В Міністерстві освіти і науки України затверджено відповідну навчальну програму з інформатики, що дало можливість на законних підставах з вересня 2015 року вчити школярів сучасному програмуванню аналогічно існуючим методикам поглибленого вивчення математики, фізики, іноземних мов.
  2. На протязі червня-серпня в Івано-Франківську, Києві, Одесі та Львові проводилась інтенсивна підготовка вчителів інформатики зі шкіл Івано-Франківської, Одеської, Львівської областей та міста Києва для навчання школярів 10-х класів з вересня 2015 року згідно нової програми.
  3. На базі школи-інтернату в селі Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області в червні-липні відбулись три заїзди до літніх таборів програмування, метою яких була допомога учням Івано-Франківщини, Львівщини та Києва у визначенні власних можливостей стати в недалекому майбутньому професійними програмістами.

Реалізація проекту

У вересні 2015-2016 навчального року відкрито 17 спеціалізованих класів із вивченням програмування згідно нової програми, в тому числі 8 класів – в Івано-Франківську та Івано-Франківській області, 4 класи – у Львові та Львівській області, 3 класи – в Києві, 2 класи – в Одесі та Одеській області.

Перспективи

З вересня розпочато нові курси з підготовки за новою програмою шкільних вчителів Дніпропетровської області та міста Одеси. http://omr.gov.ua/ru/news/74995/

 

24.09.2015