JAVA ДЛЯ ШКОЛЯРІВ (дуальна освіта)

Іщеряков Сергій МихайловичІщеряков Сергій (автор проекту “Школяр-програміст”, володар спеціальної відзнаки конкурсу Ukrainian IT Awards 2017,  організованого асоціацією IT Ukraine та  компанією SoftServe,   за видатний вклад у ІТ-освіту України) запрошує переможців та призерів обласних олімпіад з інформатики, математики, фізики, інформаційних технологій  на дистанційні курси Java SE6/SE8,  адаптовані під вимоги корпоративних сертифікаційних іспитів Oracle Certified Associated, Java SE8 Programmer, Oracle Certified Professional, Java SE6 Programmer.  

Якщо Ви хочете навчитись просто “кодити” – Вам буде нецікаво. Але якщо Ви хочете в деталях розуміти Java SE-код – базу для подальшого свідомого опанування Android та Java Enterprise Edition– ми з Вами “на одній сторінці”.

Одним з важливих завдань проекту є розширення системи дуальної освіти, започаткованої у вересні 2017 . За цей час підтверджено, що наявність у абітурієнта знань на рівні вимог Oracle-сертифікатів дозволяє студенту в рамках дуальної форми здобуття освіти вже з першого курсу навчання стажуватись на реальних проектах у вітчизняних ІТ-компаніях. 

ВЖЕ ЗАРАЗ БУДУЄМО В УКРАЇНІ СИСТЕМУ ВИЩОЇ ІТ-ОСВІТИ,

ЦІКАВІШУ ТА КОРИСНІШУ, НІЖ В ЄВРОПІ !

ДОЛУЧАЙТЕСЬ – БУДЕ ТЯЖКО, АЛЕ ЦІКАВО ТА КОРИСНО

ДЛЯ БУДЬ-ЯКОГО ВАШОГО СТРАТЕГІЧНОГО РІШЕННЯ ЩОДО ПРОДОВЖЕННЯ ОСВІТИ !

Програму курсів складено, по-перше, у відповідності із вимогами сертифікаційних іспитів корпорації Oracle(власника мови програмування Java) рівня  Associated для версії Java Standard Edition 8 (перший етап курсів)  — іспит 1Z0-808 Oracle Certified Associated, Java SE8 Programmer

https://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_id=654&get_params=p_id:357&p_org_id=48&lang=RU#tabs-1-1

та рівня Professional для версії Java Standard Edition 6 (перший етап курсів) — іспит 1Z0-851 Oracle Certified Professional, Java SE6 Programmer

https://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_id=654&get_params=p_id:157&p_org_id=48&lang=RU#tabs-2-3

Приклади сертифікатів, отриманих літом 2017 року, учнями 10-го та 11-го класів:

Сертифікат JavaСертифікат Java

По-друге, програма курсів збігається із основними положеннями навчальної програми дисципліни “Інформатика”для 10-11 класів інформаційно-технологічного профілю, затвердженої Міністерством освіти та науки України в 2015 році.

Сертифікат Java

Тривалість першого етапу курсів – 8 тижнів (орієнтовно з 17-го квітня по 15-е червня) в режимі трьох вечірніх вебінарів на тиждень: двох вебінарів тривалістю по дві та чотири академічні години для вивчення нового матеріалу та одного вебінару тривалістю в одну академічну годину для відповідей на запитання слухачів. Програму та календарний план першого етапу курсів наведено у файлі.

Другий етап курсів передбачає спочатку продовження навчання, потім — проектну роботу. Продовження навчання може проводитись або в дистанційному режимі, аналогічному першому етапу, або стаціонарно — у літньому таборі програмування у високогірних Карпатах. Роботу над проектами буде розпочато тільки в стаціонарному режимі — в літньому таборі програмування під керівництвом фахівців івано-франківських ІТ-компаній. Після завершення роботи над проектами в кінці літа планується відкрита презентація розробок школярів, а також командний Java-хакатон (Приклад Java-хакатону для школярів 2017 року).

Проте, для учнів 11-х класів, які успішно завершать перший етап навчання та виявлять бажання взяти участь у проекті ранньої дуальної освіти, літо 2018 представлятиме попередній етап цього проекту – відбір учасників шляхом проходження випробувального терміну в ІТ-компаніях України.

Перший потік аналогічного дистанційного навчання, що розпочався у листопаді минулого року, зараз знаходиться на стадії початку другого етапу. Вчаться 49 учнів з 16 областей України, майже 20 з яких після попередніх іспитів наприкінці першого етапу курсів підтвердили рівень знань, відповідний вимогам корпоративних сертифікаційних іспитів.

Загальні вимоги до вхідного рівня слухачів:

  • впевнене користування комп’ютером в межах роботи з текстовими файлами з розширенням .docpdfdjvu,
  • мінімальний рівень володіння англійською мовою в межах можливості перекладу фраз типу “ What is a result?”, “Consider the following code:” із розумінням необхідності витрачати час на вдосконалення англійської,
  • впевнене знання розкладки букв англійського алфавіту на клавіатурі для швидкого набору Java-команд.

Вимоги до вхідного рівня слухачів щодо знання мов програмування
Попередній багаторічний досвід проведення курсів (з 2009 року) показує, що близько половини слухачів вже володіють основами структурного програмування (двійкова система числення, оператори ifif — elseforwhile) на рівні вміння за допомогою будь-якої мови програмування (PascalBasicCPytonDelphi, тощо) розкласти масив цілих чисел на два окремих масиви: з додатніх та з від’ємних чисел. Таким слухачам немає потреби у вивченні блоку основ структурного програмування. Саме тому курс і починається зразу з вивчення об’єктного програмування.
Слухачам, не знайомим із основами структурного програмування, тобто, повним початківцям, необхідно паралельно із вивченням об’єктних аспектів Java за основною програмою курсу працювати над додатковою програмою курсу за окремим розкладом (відсутність знань основ структурного програмування не вплине на якість засвоєння основного матеріалу на початку навчання).

Види навчальних занять та домашніх завдань, література
Основним видом навчальних занять для викладення нового матеріалу є комплексне лекційно-практично-лабораторне  on — line заняття. Дві-три нескладні теми практично повністю запропоновано вивчити самостійно за допомогою рекомендованої літератури.
До кожного з on — line занять надається перелік рекомендованої літератури російською мовою із вказуванням сторінок, що необхідно опрацювати для закріплення матеріалу заняття, та практично до кожного заняття — перелік тестів (в середньому – близько 20) англійською мовою, виконання яких також дозволить закріпити навчальний матеріал.

До кожного тестового завдання в книгах є не тільки відповіді (answers), але й пояснення (explanations) – звісно, англійською мовою. Необхідно обов’язково після виконання кожного тесту пересвідчитись у правильності Вашого рішення. Проте, якщо і після прочитаних пояснень у Вас питання до тестів все одно залишаться, – до Ваших послуг щотижнева менторська підтримка у вечірній час у вигляді одногодинного вебінару.
Домашні завдання із самостійного виконання програмних проектів різних обсягів та рівнів складності розподілено нерівномірно – на протязі першої половини їх набагато менше, ніж на протязі другої половини навчання. Це аксіома – коли дитина вчиться читати, перш ніж подолати найменшу книжку, вона спочатку повинна вивчити букви.
Тому наберіться терпіння – писати нових програм будете багато, але не зразу, і не після кожного заняття. Хоча на кожному занятті разом із тренером будете виконувати 5…8 проектів, спочатку – невеличких, потім – серйозних.
Проте, якщо Ви все ж таки дуже хочете саме писати програми, а не розбиратись в кодах тестових програм, написаних іншими, і Вас не дуже хвилює, чому програма, написана Вами, працює так, а не інакше – головне, що працює! – тоді, як підказує досвід, Вам буде нецікаво. І це – також нормально. Не всім же бути майбутніми архітекторами проектів, робота є і для простих розробників програмного забезпечення. Хоча, як показує інший досвід, на протязі робочого дня професійному розробнику доводиться розбиратись в чужих кодах не менше, ніж писати власні програмні коди.

Підготовка до корпоративних сертифікаційних іспитів
В нашому суспільстві сформоване стійке негативне ставлення до будь-яких паперових підтверджень знань та навичок. В причини цього не варта заглиблюватись – достатньо згадати невизнання наших дипломів більшістю країн світу. Проте, сертифікат Oracle є документом, що не зашкодить мати кожному програмісту, тим більше – початківцю.
Сертифікати Oracle отримали більше 60 слухачів курсів. Для успішної сертифікації передбачено виконання слухачем попередніх тестових on-line випробувань, наближених за змістом та формою до реальних іспитів.

Вартість курсів та порядок оплати занять

Вартість курсів розраховується, виходячи з вартості однієї академічної години заняття 9 гривень, що встановлює вартість одного тижня занять 63 гривні, а повну вартість курсів — орієнтовно 720 гривень.
Оплату можна здійснювати помісячно (близько 250 грн на місяць) – тим самим слухач може припинити навчання в будь-який момент з будь-якої причини без фінансових втрат.
Перший тиждень занять є презентаційним – якщо слухач прийме рішення про продовження навчання, перший тиждень занять оплачується на початку другого тижня занять; якщо подальше навчання не зацікавить слухача – оплату першого тижня занять здійснювати не потрібно.

Що треба мати на Вашому компютері перед початком занять:

  • середовище розробника Eclipse (відеоінструкція по встановленню є доступною за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PL4ULN6qmsrUkDrsCheYsFjyEfR3OW_UDE ), замість Eclipse прийнятними є середовища NetBeans, Intellij IDEA,
  • програми читання текстових файлів .doc, .pdf, .djvu.

28.08.2017